CNC

Počítačové numerické řízení (CNC) je metoda pro automatizaci řízení obráběcích strojů pomocí softwaru zabudovaného do mikropočítače připojeného k nástroji. Běžně se používá ve výrobě pro obrábění kovových a plastových dílů.

S CNC získá každý objekt, který se má vyrobit, vlastní počítačový program, obvykle napsaný v mezinárodním standardním jazyce zvaném G-kód, uložený a spuštěný řídicí jednotkou stroje (MCU), mikropočítačem připojeným ke stroji. Program obsahuje pokyny a parametry, kterými se bude obráběcí stroj řídit, jako je rychlost posuvu materiálů a polohování a rychlost součástí nástroje.

Frézy, soustruhy, frézky, brusky a lasery jsou běžné obráběcí stroje, jejichž operace lze automatizovat pomocí CNC. Může být také použit pro ovládání neobráběcích nástrojů, jako jsou svářecí, elektronické montážní a navíjecí stroje.

V rané fázi procesu inženýři vytvoří počítačově podporovaný návrh (CAD) výkres součásti, která má být vyrobena, a poté výkres převedou do G-kódu. Program se nahraje do MCU a lidský operátor provede testovací běh bez suroviny na místě, aby se zajistilo správné umístění a výkon. Tento krok je důležitý, protože nesprávná rychlost nebo polohování může poškodit stroj i díl.

Předpokládá se, že CNC poskytuje větší přesnost, složitost a opakovatelnost, než je možné u ručního obrábění. Mezi další výhody patří větší přesnost, rychlost a flexibilita a také možnosti, jako je obrábění kontur, které umožňuje frézování konturovaných tvarů, včetně těch, které jsou vyráběny ve 3D návrzích.

Na druhou stranu může být CNC dražší, vyžadovat více údržby než jiné výrobní metody a nutí společnosti najmout kvalifikovaného CNC programátora.

Některé CNC systémy jsou integrovány se softwarem CAD a počítačem podporované výroby (CAM), což může urychlit proces programování MCU. Integrace se softwarem ERP a souvisejícími aplikacemi, jako je software pro správu podnikových aktiv, může usnadnit procesy provozního zpravodajství a pomoci zlepšit výkon a údržbu závodu.
Chcete si koupit přizpůsobené CNC vyrobené v Číně? Youlin je určitě vaše dobrá volba. Jsme známí jako jeden ze slavných CNC výrobců a dodavatelů v Číně. Přijměte hlavně OEM a ODM podnikání, protože nabízíme konzultační skupinu, pracovníky s bohatými zkušenostmi, řízení dodavatelského řetězce, různá řešení a pouze export.