CNC obrábění

CNC obrábění nebo CNC výroba je výrobní proces, ve kterém předem naprogramovaný počítačový software diktuje pohyb továrních nástrojů a strojů. Proces lze použít k řízení řady složitých strojů, od brusek a soustruhů po frézy a CNC frézky. Pomocí CNC obrábění lze provádět trojrozměrné řezací úlohy pomocí jediné sady výzev.

CNC obrábění umožňuje vytvářet díly a součásti, které by obvykle nebylo možné vytvořit ručně. Jediná sada výzev vložených do počítače může vytvářet složité 3D produkty. CNC stroj odebírá materiál ze základního kusu vrtáním, frézováním, soustružením nebo jinými typy operací za účelem vytvoření tvarů, úhlů a hotového výrobku.

Definice CNC obrábění zní, že se jedná o subtraktivní výrobní proces, který typicky využívá počítačové kontroly a obráběcí stroje k odstranění vrstev materiálu ze zásobního kusu – známého jako polotovar nebo obrobek – a vyrábí dílec na míru. Tento proces je vhodný pro širokou škálu materiálů, včetně kovů, plastů, dřeva, skla, pěny a kompozitů, a nachází uplatnění v různých průmyslových odvětvích, jako je velké CNC obrábění, obrábění dílů a prototypů pro telekomunikace a CNC obrábění leteckých dílů, které vyžadují užší tolerance než jiná průmyslová odvětví. Všimněte si, že mezi definicí CNC obrábění a definicí CNC stroje je rozdíl – jedna je proces a druhá je stroj. CNC stroj (někdy nesprávně označovaný jako stroj C a C) je programovatelný stroj, který je schopen autonomně provádět operace CNC obrábění.

Máte-li zájem o využití CNC obrábění k výrobě různých produktů, zjistěte více o tom, jak CNC obrábění a CNC programování funguje, zašlete nám e-mail s žádostí o cenovou nabídku.
Chcete si koupit přizpůsobené CNC obrábění vyrobené v Číně? Youlin je určitě vaše dobrá volba. Jsme známí jako jeden ze slavných CNC obrábění výrobců a dodavatelů v Číně. Přijměte hlavně OEM a ODM podnikání, protože nabízíme konzultační skupinu, pracovníky s bohatými zkušenostmi, řízení dodavatelského řetězce, různá řešení a pouze export.