CNC soustružení

CNC soustružení je forma CNC obrábění, kterou strojníci používají k výrobě zaoblených, válcových a kuželových dílů. Přestože je méně univerzální než CNC frézování, je to jedna z nejoblíbenějších služeb CNC obrábění a rychlého prototypování.

Stroje, které provádějí CNC soustružení, se nazývají CNC soustruhy nebo CNC soustružnická centra. Liší se od CNC fréz v tom, že rychle otáčejí obrobek ve sklíčidle, ale neotáčejí řezný nástroj. Řezný nástroj, připevněný k revolverové hlavě, se podle počítačových instrukcí pohybuje směrem k rotujícímu obrobku a v případě potřeby odebírá materiál.

CNC soustruh může řezat vnější stranu obrobku nebo vrtat skrz vnitřek a vytvářet trubkové CNC soustružnické díly. Revolver stroje může mít více řezných nástrojů, které lze individuálně zapojit podle potřeby.

Největší výhodou CNC soustružení je jeho schopnost vytvářet kruhové profily. Je mnohem obtížnější dosáhnout dokonalého zaoblení pomocí jiných služeb CNC obrábění, jako je CNC frézování nebo CNC frézování.

CNC soustružení je také vysoce přesné, což z něj dělá cennou technologii pro vyvrtávání otvorů přesných rozměrů s nastavenými tolerancemi.
Chcete si koupit přizpůsobené CNC soustružení vyrobené v Číně? Youlin je určitě vaše dobrá volba. Jsme známí jako jeden ze slavných CNC soustružení výrobců a dodavatelů v Číně. Přijměte hlavně OEM a ODM podnikání, protože nabízíme konzultační skupinu, pracovníky s bohatými zkušenostmi, řízení dodavatelského řetězce, různá řešení a pouze export.